slide

Montáž klimatizace

 

Pro MONTÁŽ KLIMATIZACE máme u nás ve firmě plně vyškolený a specializovaný montážní tým, který převážně upřednostňuje a doporučuje montáž klimatizace TOSHIBA.

 

Proč klimatizace TOSHIBA

Klimatizace TOSHIBA je jedničkou na trhu s klimatizačními jednotkami kvůli jejich zaručené kvalitě a kvalitnímu zpracování. Pokud hledáte úspornou a zároveň účinnou variantu, Klimatizace TOSHIBA jsou rozhodně tou správnou volbou.

 

Klimatizace slouží nejen k úpravě vzduchu v místnostech, ale také v celých budovách. Funkce, které nám klimatizace nabízí, také zajišťují vyhovující prostředí pro fyzickou a duševní činnost a díky filtraci, kterou klimatizace obsahují, vzduch bez alergenů a nečistot.

Technika klimatizací zajišťuje

 • Vytápění
 • Chlazení
 • Filtraci vzduchu
 • Zbavení se nečistot a alergenů

Klimatizace rozdělujeme do tří skupin. Tyto skupiny se odlišují ve výkonu a vlastnostech klimatizace. Montáž těchto skupin klimatizací je také rozdílná.

Tyto skupiny jsou:

 • Split / Multi-Split klimatizace
 • Jednodílné mobilní jednotky
 • Kompaktní Prostorové klimatizace

 

 

 • Split / Multi-Split klimatizace

Klimatizace Split / Multi-Split jsou tou nejlepší volbou, kterou na trhu s klimatizacemi seženete. U klimatizací Split / Mult-Split je nutné počítat s vyšší cenou, kterou může do značné míry ovlivnit i samotná MONTÁŽ KLIMATIZACE. Konečný výkon klimatizace ve variantě Split / Multi-Split rozhodně naplní veškerá Vaše očekávání. Klimatizace TOSHIBA se nabízí pouze v provedení Split a Multi-Split.

 

VÝHODY                                       

Šetří energetické náklady                             

Zajišťuje maximální komfort                         

Umožňuje chladit až 5 místností najednou  

Doručení klimatizace i s montáží od nás

Tichý a stabilní provoz

 

NEVÝHODY

Pevná, nemobilní klimatizace

Nutnost profesionální montáže

Vyšší cena

 

Komu doporučujeme klimatizaci Split / Multi-Split

MONTÁŽ KLIMATIZACE Split / Multi-Split je řešením, které rozhodně uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Split / Multi-Split klimatizace doporučujeme do rodinných domů, firem, restaurací a jiných soukromých objektů.

 

Jak si vybrat správnou Split / Multi-Split klimatizace

1. Krok: Potřebný výkon

Při vybírání Split / Multi-Split klimatizace musíte nejdříve zjistit kolik chladicího, případně topného výkonu, potřebujete pro váš prostor.

Potřebný výkon je ovlivněný těmito faktory:

 • Velikost místnosti
 • Intenzita slunečního záření
 • Orientace podle světových stran
 • Účel místnosti
 • Intenzita využití

2. Krok: Split nebo Multi-Split

 • Split systém 1:1 je složený ze dvou jednotek, jedné venkovní a jedné vnitřní. Tyto jednotky jsou spolu propojeny Cu rozvody.

 

 • Multi-Split systém je složený z jedné venkovní jednotky a až pěti jednotek vnitřních. Varianta Multi-Split je vhodná pro více zónové použití ve velkých prostorách. U Multi-Split varianty je možné kombinovat vnitřní jednotky.

3. Krok: Výběr vnitřní a venkovní jednotky

Při vybírání vnitřní jednotky je důležité vědět potřebný výkon pro danou místnost. Další faktor je kvalita filtrace vzduchu, která zajišťuje čistší vzduch v daném objektu. Vnitřní jednotky dělíme na:

 

Nástěnné jednotky

Patří jednoznačně mezi nejčastější řešení. Jsou ideální nejen pro novostavby, ale také pro dodatečné instalace.

 

Parapetní jednotky

Také se jedná o velmi časté řešení a také je vhodná jak pro novostavby, tak i pro dodatečné instalace, ale na rozdíl od nástěnných jednotek se instalují ve svislé poloze v pozici radiátorů.

 

Kazetové jednotky

Do objektů se sníženými stropy jsou kazetové jednotky ideálním řešením. Kazetové jednotky se vyrábí ve čtvercovém tvaru a na všech stranách mají výstup vzduchu. Tyto výstupy na všech stranách slouží k rovnoměrnému promíchání vzduchu.

 

Mezistropní jednotky

Mezistropní jednotka je vhodným řešením do objektů, kde je nežádoucí, aby jednotka byla vidět. Z jednotky je možnost rozvést vzduch do více pokojů.

 

Výběr venkovní jednotky závisí na potřebném topném nebo chladícím výkonu. Venkovní jednotka předává energii z chladiva, která potom proudí do vnitřních jednotek. Druh venkovní jednotky určuje počet připojených vnitřních jednotek. Takže Split nebo Multi-Split.

 

 • Jednodílné mobilní jednotky

Tou největší výhodou jednodílné mobilní jednotky je právě ta mobilita a snadné použití. Jednotku lze snadno přemístit, zapojit do elektrické sítě a začít používat. Nevýhodou bývá výfuková trubice, která musí vést oknem nebo jiným otvorem ven z místnosti. Další nevýhodou jednodílné mobilní jednotky je nižší vzduchový výkon.

 

 VÝHODY                                       

 Snadná instalace                    

 Mobilita                                

 Nejnižší pořizovací cena     

 

NEVÝHODY

Nutnost vyvést trubici oknem a tím nižší efektivita

Nižší vzduchový výkon

Hlasitější než Split / Multi-Split

 

Komu doporučujeme jednodílnou mobilní jednotku

Jednodílná mobilní jednotka je vhodná do bytů nebo kanceláří s místnostmi do objemu 100 m3, do prostorů, ve kterých není potřeba chladit více místností zároveň a do míst, kde není možná montáž stacionární jednotky.

 

 

 • Kompaktní prostorové klimatizace

Instalace kompaktní prostorové klimatizace je prováděna do dvou malých otvorů ve zdi, ze kterých je vyveden teplý vzduch z klimatizace. Toto je velká výhoda oproti mobilní jednotce, u které se teplý vzduch z místnosti musí vyvést trubicí. Další výhodou je velmi snadná montáž oproti stacionárním klimatizacím. Vzduchový výkon je podobný jako u jednodílných mobilních klimatizací.

 

VÝHODY                                      

Snadná instalace do dvou otvorů          

Není nutnost vyvádět vzduch trubicí     

Multifunkční – slouží také pro vytápění 

 

NEVÝHODY

Pevná, nemobilní klimatizace

Musí mít vyhrazené místo 

Vyšší cena než u jednodílné mobilní jednotky

 

Komu bychom doporučili kompaktní prostorovou klimatizaci

Tuto variantu doporučujeme lidem, kteří potřebují mezistupeň mezi mobilní a stacionární klimatizací. Tato jednotka je vhodná do bytů nebo kanceláří s místnostmi do objemu 100 m3, do prostorů, ve kterých není potřeba chladit více místností zároveň a do míst, kde není možná montáž stacionární jednotky.

 

Rádi pro Vás zajistíme:

 

 • PORADENSKOU ČINNOST: naši specialisté vám rádi poskytnou co nejvíce informací před montáží provedenou naším týmem, nebo při montáži svépomocí.

 

 • PROJEKTY VZDUCHOTECHNIKY: díky projektantovi v našem týmu je pro nás snadné vytvořit projekt podle vašich přání, případně udělat změny podle skutečného provedení stavby.

 

 • MONTÁŽ A SERVIS: v našem týmu dbáme na rychlé a velice kvalitní provedení naší práce, poskytujeme také záruční i pozáruční servis.

 

 • JÁDROVÉ VRTÁNÍ: jsme schopni provést jádrové vrtání bez zbytečného nepořádku díky odsávání prachu při samotném vrtu.

 

 • DODÁVKY MATERIÁLU: máme vlastní sklad se vzduchotechnikou a zajišťujeme tak dodávky na montáže realizované naší firmou i na montáže prováděné svépomocí.

 

 • MĚŘENÍ A ZAREGULOVÁNÍ: nabízíme měření a zaregulování průtoku vzduchu VZT systémů. Měření a zaregulování je vyžadováno ke kolaudaci staveb.

 

 

 

Více info zde:

MONTÁŽ VZDUCHOTECHNIKY .  

MONTÁŽ REKUPERACE

MONTÁŽ KLIMATIZACE

MONTÁŽ DIGESTOŘE

 

Kontaktujte nás:

Pro zaslání poptávky nebo dotazů e-mailventila@ventila.cz ,

nebo se můžete zastavit na některé z našich prodejen.

 

Prodejna Palmovka:

Světova 1041/9
Praha 8, Libeň
180 00
Telefon: 284 686 050

 

Prodejna Žižkov:

Koněvova 2597/217
Praha 3, Žižkov
130 00
Telefon: 220 518 778

Kontaktujte nás pomocí formuláře a my se vám ozveme.