Montáž digestoře

Provádíme odborné montáže po celé České republice. Ať už máte digestoř koupenou od nás nebo vlastní, náš profesionální tým provede MONTÁŽ DIGESTOŘE, jak do rodinného domu, tak i do bytů včetně potřebných materiálů jako např. odtahového potrubí. Veškerý materiál, včetně digestoře, koupíte na našich webových stránkách www.ventila-digestore.cz nebo v našich kamenných prodejnách.

 

Gastro Digestoře

Máme velké zkušenosti s Gastro digestořemi, které jsou zapotřebí ve větších kuchyních a gastro provozech.

V oboru Gastro digestoří jsme schopni zajistit:

 • odbornou konzultaci včetně zaměření
 • výrobu Digestoře na míru
 • projekt vzduchotechniky
 • montáž digestoře i s potrubím
 • protokoly ke kolaudaci

 

Ukázka montáže Gastro Digestoře:

 

Jak vybrat správnou Digestoř?

Pokud přemýšlíte nad MONTÁŽÍ DIGESTOŘE do vaší kuchyně, je zapotřebí zohlednit základní fakta, která výrazně ovlivní váš výběr a samotnou MONTÁŽ DIGESTOŘE. Při výběru digestoře je nejpodstatnější:

 • velikost kuchyně
 • umístění a typ varné desky
 • způsob odvětrání

 

Jak zvolit způsob odvětrávání

Při vybírání způsobu odvětrání musíme hlavně zvážit stavebně konstrukční možnosti domu. Digestoře se vyrábí ve dvou variantách odvětrávání:

 • odtah
 • recirkulace

 

Odvětrávání – Odtah

Odtah je tím nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit přebytečné páry a pachů v domácnosti. Tato možnost využívá tukový filtr, přes který procházejí kuchyňské páry a pachy, které jsou nadále odváděny odtahovým potrubím ven. Pro udržení efektivity je důležité, aby odváděnému vzduchu bylo kladeno co nejméně překážek, jako například ostré ohyby nebo špatně průchodné venkovní mřížky. Při této variantě doporučujeme dokoupení zpětné klapky (KPK), která zabraňuje průniku nežádoucích pachů nejčastěji u odtahu do stoupačky bytového domu. U rodinných domů zabraňuje klapka KPK, zejména v zimě, průchodu studeného vzduchu do potrubí, čímž zamezuje kondenzaci v potrubí, proto byste na ni rozhodně neměli zapomínat.

VÝHODY

 • nejefektivnější způsob
 • cenově nejvýhodnější
 • zbavuje jak pachů, tak i páry v domácnosti
 • dlouhodobý provoz bez dalších nákladů
 • nižší hlučnost

NEVÝHODY

 • nutná montáž potrubí

 

Ukázka montáže s kruhovým potrubím:

Ukázka montáže s plochým potrubím:

 

Odvětrávání – Recirkulace

Tato možnost je ideální v případech, kdy není možné digestoř napojit do komína, odtahové šachty nebo vyvést odtah např. přes zeď. Digestoř musíme v tomto případě vybavit uhlíkovým filtrem. Digestoř pouze nainstalujeme, vložíme filtry a můžeme začít používat. MONTÁŽ DIGESTOŘE s odvětráváním recirkulací je lehčí, protože není zapotřebí napojení potrubních systémů. Může se to zdát jako jednoduché a rychlé řešení, nicméně má to i své nevýhody.

VÝHODY

 • jednodušší a rychlejší montáž

NEVÝHODY

 • neumožňuje přefiltrování páry
 • teplý přefiltrovaný vzduch – vlhkost v domácnosti
 • nutnost výměny filtrů (každých 3-6 měsíců)
 • zvýšená hlučnost
 • snížený výkon digestoře

 

Typy Digestoří

Digestoře rozdělujeme do několika typů, které se liší ve vzhledu, výkonu a mohou se také rozlišovat v typu odvětrávání digestoře.

Digestoře můžeme rozdělit na:

digestoř vestavná(1)

Vestavné Digestoře

Vestavné digestoře jsou určené pro kompletní zabudování do kuchyňské linky. Nabídka vestavných odsavačů par je široká, jistě najdete takovou digestoř, která plně splyne s celou Vaší kuchyní a nebude narušovat její osobitý styl. Rozměry vestavných digestoří se pohybují v rozmezí 52 až 144 cm.

Digestoř výsuvná

Výsuvné Digestoře

Hlavní výhodou výsuvných odsavačů par je jejich nenápadnost. Výsuvné digestoře se vysunou pouze ve chvíli, kdy jsou potřeba. Rozměry se pohybují v rozmezí 50 až 90 cm.

Digestoře Pod Skříňku

Digestoře Pod Skříňku

Díky kompaktním rozměrům lze závěsné odsavače par snadno namontovat do každé kuchyňské linky. Digestoře pod skříňku patří mezi nejlevnější a tudíž nejdostupnější digestoře pro každou kuchyni. Rozměry závěsných digestoří se pohybují v rozmezí 50 až 60 cm.

Komínové Digestoře

Komínové Digestoře

Komínové digestoře jsou nejpoužívanějším typem digestoří. MONTÁŽ DIGESTOŘE je na zeď. Komínové digestoře se nabízejí v široké škále designů, takže je snadné najít digestoř právě do vaší kuchyně.

Rohové Digestoře

Rohové Digestoře

Pro sporáky umístěné v rohu kuchyňské linky jsou určené rohové digestoře. Nejenže rohové odsavače par výborně doplňují styl kuchyně, ale i účinně zachytávají pachy a páry z přípravy jídel a tím udržují celou kuchyni ve výborném stavu. Rohové digestoře nabízíme v rozměrech 90 až 141 cm.

Ostrůvkové Digestoře

Ostrůvkové Digestoře

V případě, že se varná plocha nenachází u zdi, ale ve volném prostoru kuchyně, máme v nabídce ostrůvkové digestoře. Takováto digestoř poskytuje vysoký výkon a má možnost recirkulace vzduchu i odtahu. Ostrůvkové odsavače par pomohou s udržením kuchyně ve vynikajícím stavu. Ostrůvková digestoř se nabízí v šířkách 37 až 120 cm.

Lustrové Digestoře

Lustrové Digestoře

Lustrové digestoře jsou podobně jako ostrůvkové digestoře určené nad varné plochy umístěné v prostoru. Lustrové odsavače par jsou vybavené recirkulací vzduchu. Lustrové odsavače par jsou buď teleskopické, nebo se v případě potřeby vysouvají nad varné místo. Lustrová digestoř se nabízí v šířkách 40 až 86 cm.

Rustikální Digestoře

Rustikální Digestoře

Rustikální odsavače par nabízíme v šířkách od 60 do 141 cm. Pro osvětlení pracovní plochy je digestoř vybaven halogenovými žárovkami. Rustikální digestoře krásně zapadnou do kuchyní venkovského stylu.

Stropní Digestoře

Stropní Digestoře

Stropní odsavače par lze zabudovat do stropu či podhledu. Princip štěrbinového sání zaručuje spolehlivé zachycení par a ovládání dálkovým ovladačem s pohodlnou obsluhou. U některých stropních digestoří lze ventilační jednotku umístit mimo kuchyni, čímž je zajištěn téměř bezhlučný provoz.

Schéma propojení

Digestoře Bez Motoru

Digestoře bez zabudovaného motoru výrazně zvyšují komfort užívání z hlediska hlučnosti. Sací jednotka je umístěna mimo kuchyni a je bezhlučná. Můžete si pořídit dodávanou externí ventilační jednotku od výrobce digestoře, nebo jiný námi nabízený ventilátor.

 

Jaké služby u nás naleznete:

 • PORADENSKÉ ČINNOSTI: naše firma vám ráda poskytne maximální informace před zahájením montáže naší firmou, nebo při montáži svépomocí.
 • PROJEKT VZDUCHOTECHNIKY: v našem týmu máme profesionálního projektanta vzduchotechniky, a proto pro nás není těžké vytvořit projekt dle přání zákazníka, popřípadě udělat změny podle reálného provedení stavby.
 • MONTÁŽ A SERVIS: snažíme se dávat důraz na rychlé a kvalitní provedení naší práce, včetně záručního i pozáručního servisu.
 • JÁDROVÉ VRTÁNÍ: jedna ze služeb, kterou nabízíme je jádrové vrtání s odsáváním prachu, které zachytává v době vrtání prachové částice. Tuto službu je vhodné zvážit při výběru jednodílné mobilní jednotky nebo kompaktní prostorové klimatizace.
 • DODÁVKY MATERIÁLU: díky vlastním prodejním pobočkám v Praze máme okamžitý přístup k materiálu, a to nejen pro naše montáže, ale třeba i pro koncové zákazníky.
 • MĚŘENÍ A ZAREGULOVÁNÍ: při dokončení našich montáží provádíme nezbytné měření a zaregulování průtoku vzduchu, které je potřebné pro kolaudaci staveb.

 

Více info zde:

MONTÁŽ VZDUCHOTECHNIKY
MONTÁŽ REKUPERACE
MONTÁŽ KLIMATIZACE
MONTÁŽ DIGESTOŘE

Kontaktujte nás:

Pro zaslání poptávky nebo dotazů, využijte prosím e-mail: ventila@ventila.cz,
nebo se můžete zastavit na některé z našich prodejen.

Prodejna Praha 8 Ventila

ADRESA PRODEJNY PALMOVKA:
Světova 1041/9
180 00 Praha 8 – Libeň

Mobil: +420 774 262 622
Tel.: +420 284 686 050

Email: ventila@ventila.cz

Prodejna Praha 3 Ventila

ADRESA PRODEJNY ŽIŽKOV:
Hartigova 2597/217
130 00 Praha 3 – Žižkov

Tel.: +420 220 518 778
Tel.: +420 284 686 050

Email: zizkov@ventila.cz