Montáž klimatizace

Naše firma má specializovaný tým montážníků určený a vyškolený pro MONTÁŽ KLIMATIZACE.
Převážně tento tým upřednostňuje montáž klimatizace TOSHIBA.
jakou_klima_mistnost

Proč klimatizace TOSHIBA

Klimatizace TOSHIBA patří k nejefektivnějším klimatizačním zařízením a tím se řadí mezi jedničku na trhu, a to hlavně díky kvalitnímu provedení. Klimatizace TOSHIBA jsou úsporným a účinným řešením, které výrazně zvyšuje kvalitu vašeho života a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Klimatizace obsahuje techniku, která slouží nejen pro úpravu vzduchu v místnostech, ale také i v celých budovách. Funkcemi, které nám klimatizace zajišťují, dosáhneme nejen vyhovujícího prostředí pro fyzickou a duševní činnost, ale také pro vzduch bez alergenů a nečistot v domácnosti.

Technika klimatizací zajišťuje:

  • Vytápění
  • Chlazení
  • Filtraci vzduchu
  • Zbavení se alergenů a nečistot

klimatizace 

 

Informace potřebné pro výběr klimatizace a nacenění montáže:

  • rozměry klimatizovaných místnosti (šířka/hloubka/výška) – pro výpočet výkonu vnitřních jednotek
  • uvažované umístění vnitřních jednotek – pro nacenění rozvodů medií a elektro komunikační kabeláže
  • uvažované umístění venkovní jednotky – pro nacenění rozvodů medií a elektro komunikační kabeláže
  • vzdálenost od připojovacího místa elektro k venkovní jednotce – pro nacenění přívodního kabelu k venkovní jednotce

 

 

Krok 1: Potřebný výkon

Při výběru a návrhu optimálního zařízení pro Vaše potřeby je vhodné určit potřebný chladící a případně topný výkon. Potřebný výkon určují v první řadě velikost místnosti a také intenzita slunečního záření. Jelikož však jistou roli hrají i daší faktory, například orientace podle světových stran, účel místosti, pro který je využívaná, nebo jaké další zdroje tepla či počet lidí se v místnosti nachází, doporučuje společnost TOSHIBA kontaktovat kompetentní odbornou firmu. Doporučujeme obrátit se na kvalifikované a autorizované partnery Toshiba, kteří Vám mohou vypracovat přesný a spolehlivý výpočet.

jakou_klima_velikost_mistnosti jakou_klima_slunce jakou_klima_poloha jakou_klima_mistnost jakou_klima_zdroj_tepla

Krok 2: Split nebo Multi-Split systém

Hlavním faktorem při volbě varianty Split nebo Multi-Split systému je počet místností, jejich velikost a poloha v objekti

Zatímco Split systém se skládá z jedné venkovní a pouze jedné vnitřní jednotky, které jsou vzájemně propojeny rozvody chladiva, v případě Multi-Split systému lze k jedné venkovní jednotce připojit podle potřeby až pět vnitřních jednotek.

Varianta Multi-Splitje ideální pro více místností nebo pro vícezónové použití ve vekých místnostech. Hlavní výhodou je menší počet venkovních jednotek, úspora místa, instalace a montáž.

Split systém

 

split

Řešení pro jednu místnost. Optimální pro přesnou klimatizaci a nezávislý provoz.

Muti-Split systém

 

multi split

Řešení pro více místností. Úspora prostoru díky jedné společné venkovní jednotce.

Krok 3: Vhodná vnitřní jednotka

Vnitřní jednotka se stává součástí vašeho interiéru a bude Vás provázet vaším životem. Vhodné provedení je otázkou vašich priorit!

Vnitřní jednotky se liší nejenvýkonem a kvalitou filtrace, ale také designem - rozlišujeme nástěnné, parapetní, kazetové a mezistropní modely. U Multi-Split systému lze jednotky vzájemně kombinovat. Kazetové jednotky jsou ideální tam,kde jsou snížené stropy, do nichž je lze zabudovat. Mezistropní jednotky jsou určeny pro aplikace, kde klimatizace nemá být vůbec vidět, s možností instalace nad snížený podhled nebo do vedlejší místnosti. Parapetní a nástěnné jednotky, nejčastěji používaná provedení, jsou ideální nejen pro novostavby, ale i pro dodatečné instalace.

vnitrni_jednotka

Krok 4: Vhodná venkovní jednotka

Venkovní jednotka, umístěná na fasádě nebo střeše objektu, utváří nejen design objektu, ale nutností je ohleduplný tichý provoz a nerušení sousedů - doména klimatizace Toshiba!

Venkovní jednotka předává energii z chladiva, získanou ve vnitřní jednotce, do okolí a chladivo pak proudí zpět do vnitřní jednotky. Výsledkem je odvod tepla a ochlazení vnitřního prostoru. Volba nejvhodnější venkovní jednotky závísí především na potřebném topném nebo chladícím výkonu a také na počtu připojených vnitřních jednotek.

venkovni_jednotka

 

Více info zde:

 

Kontaktujte nás:

Pro zaslání poptávky nebo dotazů, využijte prosím e-mail: ventila@ventila.cz,
nebo se můžete zastavit na některé z našich prodejen.

Prodejna Praha 8 Ventila

ADRESA PRODEJNY PALMOVKA:
Světova 1041/9
180 00 Praha 8 – Libeň

Mobil: +420 774 262 622
Tel.: +420 284 686 050
Email:ventila@ventila.cz

Prodejna Praha 3 Ventila

ADRESA PRODEJNY ŽIŽKOV:
Hartigova 2597/217
130 00 Praha 3 – Žižkov

Tel.: +420 220 518 778
Tel.: +420 284 686 050
Email:zizkov@ventila.cz