Ventila KPK

Pachutěsná zpětná klapka KPK je magnetická, jednokřídlá, samočinná klapka, která se využívá k zabránění prostupu nežádoucích pachů, studeného kouře nebo chladného vzduchu přes digestoř do bytu nebo domu.

Pachutěsná zpětná klapka KPK se využívá u zařízení pro odvod větraného vzduchu a je konstruována pro přímé zasunutí do větrací roury o průměru 80 až 200 mm.

kpk_pouziti

obrazek_KPK_pikto2

Pachutěsná klapka KPK je vyrobena z ABS plastu, silikonové membrány, gumového těsnění, šroubku a magnetu.

Díky zvoleným materiálům zaručuje KPK klapka maximální těsnost s dlouhodobou teplotní odolností 80°C a krátkodobou až 85 °C.

PREDNI_3_4_SPOD2
PREDNI_3_4_H2

Silikon, ze kterého je vyrobena membrána klapky, zaručí pachutěsné klapkce KPK neomezenou dobu životnosti.

Silikonová membrána je po obvodu zpevněna plastovým rámem, který rovnoměrně rozloží přítlak po celém obvodu klapky KPK pro maximální těsnost.

Díky nastavitelnému šroubku v těle klapky a magnetu v plastovém rámu membrány, je zajištěna těsnost a automatické dovírání pachutěsné klapky KPK.

Mezi šroubkem a magnetem dochází k magnetické síle, která se dá ručně nastavit přitažením či odtažením šroubku a ovlivnit tím přítlak membrány.

Pro zvýšení přítlaku membrány zaregulujeme šroubkem blíž k magnetu. Důvodem pro tento krok může být větší podtlak v potrubí.

SROUB2
ZAD_AERO2

Zadní část těla pachutěsné klapky KPK je aerodynamicky vytvarovaná tak, aby docházelo k co možná nejmenšímu odporu vzduchu při průchodu klapkou a byl tak co nejméně ovlivněn výkon odtahu digestoře, nebo radiálního ventilátoru.

Gumové těsnění, které se nachází po obvodu pachutěsné klapky KPK, je ve tvaru U, a díky tomu je zajištěna pevnost a těsnost klapky v potrubí.

GUMA2

 Velikosti klapek do potrubí