Rekuperace

 

 

REKUPERACE


Rekuperační jednotka je zařízení pro získávání tepla z odvětrávaného vzduchu. Zajišťuje přívod čerstvého vzduchu a významně snižuje náklady na vytápění. Moderní rekuperační jednotky jsou konstruovány tak, aby v zimě nezamrzly. Rekuperace dělíme na centrální - pro celý dům a na lokální - pro každý pokoj samostatný rekuperátor.


 

CENTRÁLNÍ REKUPERACE


 

Základem centrálního rekuperačního systému je rekuperační jednotka. Pro rozvod vzduchu použijte plastový potrubní systém VentilaPlast. Rekuperace zajišťuje trvalé větrání a minimalizuje ztráty tepla.

 

 

Vyčerpaný vzduch z místnosti ohřeje čerstvý venkovní chladnější vzduch a přes filtry se vrací čerstvý oteplený vzduch do místnosti. Naopak ven odchází vyčerpaný vzduch zbavený tepla.

 

 

LOKÁLNÍ REKUPERACE


Zařízení přivádí čerstvý filtrovaný vzduch bez průvanu do místnosti, a odsává stejný objem vydýchaného vzduchu aby v místnosti byl stále čerství vzduch, aniž by bylo nutné otevírat okna. Nedochází k promíchání přiváděného a odváděného proudu vzduchu - ty jsou vždy zcela odděleny hliníkovým výměníkem. Jednotka snižuje riziko vzniku plísní kvůli vysoké vlhkosti, filtruje nasávaný vzduch a je možné jí doplnit pylovým filtrem.


 

Samostatné rekuperátory pro každou místnost zvlášť. Instalace je snadná, není náročnější než montáž ventilátoru. Pro automatický provoz a zajištění komfortu v místnosti, mohou být rekuperace vybaveny čidly snímající teplotu, vlhkost.

Rekuperace nahrazují větrání okny a výrazně snižují náklady na vytápění. Rekuperace jsou nutností k dosažení úsporného stupně bydlení. Přiváděný vzduch čistí filtry pro zajitění zdravého klima.

 

Kontaktujte nás pomocí formuláře a my se vám ozveme.